Program M: Obuka za prevenciju nasilja za školsko osoblje

11 Maja, 2015 Regija

Održan je naš akreditovan seminar za školsko osoblje “Program M: Obuka za prevenciju nasilja”, 9. i 10. maja 2015. godine u prostorijama gimnazije Sveti Sava. Među nastavnicima/ama i stručnim saradnicima/ama vladalo je veliko interesovanje, te je prisustvovalo 27 učesnika/ca iz Poljoprivredne PKB škole, gimnazije Sveti Sava, XIII gimnazije i srednje škole za informacione tehnologije.

“Program M: Obuka za prevenciju nasilja“ seminar je kreiran tokom sprovođenja projekta „Mladići kao saveznici u prevenciji konflikata i nasilja na Zapadnom Balkanu“ u saradnji Centra E8, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i CARE International. Tokom sprovođenja projekta razvijen je obrazovni model i odgovarajuća metodologija rada sa mladićima. Nasilje je jedan od većih problema u našem društvu i to je, na žalost, primetno i u školama. Obuka nastavnika/ca i stručnih saradnika/ca je bitan segment rešavanja ovog problema jer u rešavanju toga treba da se uključi što više članova/ica našeg društva, a školsko osoblje svakako ima značajan uticaj mlade.

Aktivnosti “Budi muško” programa u školama sprovodi Centar E8 a podržane su od strane CARE International Balkans, Austrian Development Cooperation i OAK Foundation.

Supported by

© Young Men Initiative - All rights reserved - 2023