Neka svaki dan bude 8. mart!

8 Marta, 2013 YMI

Povodom Međunarodnog dana žena (8. marta) članovi “Budi muško kluba” iz Kosovske Mitrovice su organizovali akciju na glavnom trgu “Šumadija” u Kosovskoj Mitrovici.

U sklopu akcije pod nazivom “Neka svaki dan bude 8. mart!” naši članovi su dijelili ruže našim sugrađankama, a uz ruže su bile bile pridodate i poruke koje su govorile o potrebi ravnopravnosti u odnosima između muškaraca i žena u našoj zajednici. Naziv akcije govori sam za sebe, da muškarci trebaju biti nosioci izgradnje jednakih prava žena i muškaraca i, u tom smislu, “Budi muško klub” je najbolje mjesto gdje ova akcija treba da započne.

Reakcije na našu akciju su bile izvanredne!

Naše sugrađanke su bile oduševljene ovom vrstom ugodnog iznenađenja. Naravno, bilo nam je drago da su drugi sugrađani aplaudirali našim članovima za sprovođenje ove akcije. U zaključku ove akcije možemo reći da smo uživali i da nam je drago zbog činjenice da smo naišli na veliko razumijevanje i prihvatanje našeg rada među sugrađanima oba pola.

Supported by

© Young Men Initiative - All rights reserved - 2023